Piilo-osaajat lähtee lentoon – Tule mukaan!

8 Responses

 1. 19.9.2018

  […] ihmisistä ja erilaisista yhteisöistä. Sitä tarjoaa muun muuassa Piilo-osaajat. Liity mukaan valtakunnalliseen kuplivaan joukkoon! Lisätietoja […]

 2. 21.9.2018

  […] jäsenet eivät epäröi tarttua käytännön tehtäviin rekrymarkkinoiden järjestämisestä oman yhdistyksen perustamiseen. Myös Piilo-osaajien visuaalinen ilme syntyi yhteistyöllä hyvässä […]

 3. 26.9.2018

  […] työnhakuyhteisö voi olla oiva apuri. Tähän Piilo-osaajat tarjoaa kuplivan mahdollisuuden koko valtakunnassa! Kysy lisää […]

 4. 3.10.2018

  […] ihan sormia napsauttamalla löydy. Kirsikkana kakun päällä on hallitus jäsenyys Piilo-osaajien vasta perustetun yhdistyksen hallituksessa. Siinäkin saan tehdä uusia asioita, eli olen yhdistyksen rahakirstun […]

 5. 2.11.2018

  […] tilannetta sekä päästämään irti negatiivisista tunteista ja epäilyksistä. Erityisesti Piilo-osaajien yhteisö antoi korvaamatonta kannustusta ja vahvistusta. Tämän avulla jaksoin […]

 6. 21.12.2018

  […] ison kehitysaskeleen yhteisömme toiminnassa. Irtauduimme Mothers in Business MiB ry:stä  ja perustimme oman yhdistyksen Piilo-osaajat ry. Samalla avasimme ovemme kaikille asiantuntijuudesta innostuneille iästä, sukupuolesta, […]

 7. 11.2.2019

  […] Piilareiden idean äiti ja primus motor toiminnan käynnistämisessä. Sittemmin minut valittiin syksyn perustamiskokouksessa yhdistyksen puheenjohtajaksi. Olikin hyvin luontevaa jäädä mukaan yhteisöön ja sen […]

 8. 4.2.2020

  […] Piilo-osaajat ry perustettiin lopulta syksyllä 2018. Ensimmäinen toimintavuotemme oli tavallista pidempi, kattaen sekä loppuvuoden 2018 että koko vuoden 2019. Tuon ajan sain toimia yhdistyksen puheenjohtajana, mikä on ollut niin monella tavalla merkityksellistä: olen vahvistanut projekti- ja johtamistaitojani, saanut suunnatonta energiaa muiden auttamisesta ja onnistumisista sekä kartuttanut arvokasta osaamista työuraanikin silmällä pitäen. […]

Vastaa

Sähköpostiosoitettasi ei julkaista. Pakolliset kentät on merkitty *